Nuk është problemi se sa vite jeton dhe se si jeton, por se si do të mbahesh mend. Stili nder vite i Jackie Kennedy vazhdon ende të mbahet mend.

Më poshtë po ju tregojmë veshjet dhe vitet përkatëse.

1948

Kur ishte ende beqare, nje fustan elegant dhe i gjate ishte nje zgjedhje e duhur.

 

1953

Fustani i nuserise ne diten e dasmes me John Kennedy.

 

1954

 

1954 summer vibe

 

1956 busti slimfit qe eshte gjithmone i kohes.

 

1958 jeta e memesise

 

1960 Nje fustan pastel eshte gjithmone ide e shkelqyer.

 

1961

 

1961 White look

 

1961 Fotua e pare zyrtare si Zonja e Pare.

 

1961 Spilat.

 

1962 veshur me Christian Dior…

 

1962 Duket nga prerja qe eshte Chanel pasi kete vit u rikthye shume ne mode.

 

1962

 

1962 Gjate vizites ne Indi ,ajo fitoi zemrat e te gjitheve me ngjyren e ketij fustani.

 

1963

 

1964

 

1965

 

1965 Kur e trashegon klasin dhe ne brezat pasardhes.

 

1967 Rripi me gure qe ende mbetet pjese e garderobes.

 

1968

 

1969 Prerjen e nje fustani te tille e kemi hasur dhe tek Sarah J.Parker tek filmi SEX AND THE CITY.

 

1970 Gjithmone do te mbetet koha e nje fundi te shkurter dhe nje xhakete smart.

 

1970

 

1970

 

1971 Tipiike e viteve 70, veshur me nje pallto karamel .syze te medha dhe cante lekure ne ngjyre kafe.

 

1973 e verdha qe na sjellet rrezet ne toke.

 

1976 polkat qe po cmendin rrjetet sociale nga bloggeret shqiptare dhe te huaja..woow!!!

 

1977 Kur edhe ne ambientet e punes ndihesh chic.

 

1981 Eleganca ecen ne New York City. Fund lino bezh me bluze te zeze, shoqeruar me canten fantastike.

 

1986 Klasi pushton venat.

 

1993 Nje vit perpara vdekjes, ajo godet serisht me konstumin e saj.