Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Divjakë, ku një makinë ka përplasur dy fëmijë të mitur.

Bëhet me dije se një makinë ka përplasur dy fëmijë njërin të moshës 8 dhe 10 vjeç. Nuk dihet ende gjendja e fëmijëve, ndërsa janë nisur me urgjencë në spital.

Policia ka mbërritur në vendin  ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Sot rrreth orës 11:00, në fshatin Mizë, Divjakë, shtetasi P. Ç, duke drejtuar mjetin tip “Opel” ka përplasur shtetasit E. A., 10 vjeç dhe O. A., 8 vjeç, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Comments are closed.