Bota

Pellentesque viverra sit amet nunc tristique fringilla. Sed ut vulputate tellus, non pulvinar leo. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Suspendisse vitae sagittis risus.

ZGJIDHET KRYEMINISTRI I RI I BRITANISË SË MADHE

ZGJIDHET KRYEMINISTRI I RI I BRITANISË SË MADHE   më 13:15 23-07-2019 Boris Johnson është zgjedhur kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, pas dorëheqjes së Theresa...

FOTO/ Tragjedi në Itali, humb jetën shqiptari

FOTO/ Tragjedi në Itali, humb jetën shqiptari 11:55, 06/06/2019 Tragjedi dhe kaos në autostradën A1 Milano-Napoli, në Parma. Një shqiptar humbi tragjikisht jetën të mërkurën, pasi...

Vizita në Gjermani/ Zbulohet axhenda, Basha ligjërues për çështjet e Ballkanit në Berlin

Vizita në Gjermani/ Zbulohet axhenda, Basha ligjërues për çështjet e Ballkanit në Berlin  5 hours më parë  0 Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë vizitës së...

Gjendet i v.rarë me një p.lumb në kokë, një nga politikanët e partisë së...

Gjendet i v.rarë me një p.lumb në kokë, një nga politikanët e partisë së Merkel: Mister arsyet 04/06/2019 Në Kassel të Gjermanisë u gjend i vrarë...

Sulmi me armë, 12 të vrarë. Ja çfarë ka ndodhur…

FOTO/ Sulmi me armë, 12 të vrarë. Ja çfarë ka ndodhur… Qershor 1, 2019 Të paktën 12 vetë u vranë dhe disa u plagosën gjatë një...

Merr peng dy gra dhe i ekzekuton…

Zvicerani merr peng dy gra dhe i ekzekuton, njëra prej tyre është nga Kosova June 1, 2019 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e së...

Futbollistes shqiptare i ngrihet statujë në Suedi.

Kosovare Asllanit i ngrihet statujë në Suedi MAJ 29, 2019 -  2:58 PM 125Shares  125 Kosovare Asllanit i është ndërtuar në statujë në Suedi në shenjë nderimi për arritjet...

Salvini: Koha e Soros mbaroi, të ndryshojmë historinë e Europës….

Salvini: Koha e Soros mbaroi, të ndryshojmë historinë e Europës…. AKTUALITET On May 29, 2019 Rezultati i zgjedhjeve për Parlamentin Europian, të mbajtura të dielën e 26 Majit,...

19 vjeçari fiton zgjedhjet dhe bëhet kryetar komune në Itali

19 vjeçari fiton zgjedhjet dhe bëhet kryetar komune në Itali 14:29 - 28 Maj, 2019 Share Italia ka votuar të dielën për zgjedhjet lokale dhe ato europiane. Në...

Arba Kokalari:Mendoj që Shqipëria dhe Kosova meritojnë të jenë pjesë e familjes europiane.

       Katër vite më parë, e ftuar tek Ilva Tare në “Tonight”, ajo ka thënë: E pashë që në Shqipëri s’kishte liri, erdha në Suedi dhe...

Lexo edhe...