Ekonomi

Pellentesque viverra sit amet nunc tristique fringilla. Sed ut vulputate tellus, non pulvinar leo. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Suspendisse vitae sagittis risus.

E vërteta zhytet, por nuk mbytet.

Damian, po ku je? Si shkoi me Bechettin? 15:06, 19/05/2019 Një vit më parë, në janar 2018, një fushatë agresive televizive përhapi lajmin se Shqipëria kishte fituar...

Malaj: Rama hum bi 200 mln euro në arbitrazh, në çdo vend të botës...

Malaj: Rama hum bi 200 mln euro në arbitrazh, në çdo vend të botës duhej të ishte dorëhequr 200 herë 08:15, 18/05/2019 Ish-Ministri i Financave, Arben...

Gjykata Europiane dënon Shqipërinë 110 mln euro për Becchettin

 Gjykata Europiane dënon Shqipërinë 110 mln euro për Becchettin 15:57, 15/05/2019 Deklaratat publike të kryeministrit Edi Rama kundër biznesmenit italian Fancesco Becchetti do t'i kushtojnë qytetarëve shqiptarë...

FMN: Borxhi publik vazhdon të jetë i lartë

Përfaqësuesi i FMN-së Jan Kees Martijn, në një konferencë të përbashkët me Bankën e Shqipërisë, tha se borxhi publik vazhdon të jetë i lartë. Ai...

Sa pak vlen paga minimale në Shqipëri, më e ulëta në rajon dhe në...

Paga minimale në Shqipëri është 211 euro, ndërsa në Maqedoni 240 euro, sipas të dhënave të Eurostat, që i referohen janarit 2019. Por, ndonëse...

Lexo edhe...