Kosova

Pellentesque viverra sit amet nunc tristique fringilla. Sed ut vulputate tellus, non pulvinar leo. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Suspendisse vitae sagittis risus.

Nis takimi Haradinaj-Merkel

Nis takimi Haradinaj-Merkel Qershor 6, 2019 Kryeministri i Kosovës,Ramush Haradinaj e kancelarja gjermane Angela Merkel kanë arritur në vendin ku do të mbahet edhe takimi i...

Më 1 qershor 1936 lindi Bekim Fehmiu, aktor shqiptar me famë botërore.

Më 1 qershor 1936 lindi Bekim Fehmiu, aktor shqiptar me famë botërore   | June 1, 2017 Bekim Fehmiu ishte një aktor Shqiptar nga Kosova. Lindi në Sarajevë,...

Enver Bytyci: Dy qendrat antishqiptare që furnizojnë Hashim Thaçin me shpifje kundër Sali Berishës!

  Enver Bytyci Dy qendrat antishqiptare që furnizojnë Hashim Thaçin me shpifje kundër Sali Berishës! Enver Bytyçi Hashim Thaçi, duke u furnizuar me akuza të rreme nga Beogradi...

Fundi i ideatorëve të ndarjes së Kosovës po afrohet me shpejtësi. Donald Trump largon...

Donald Trump largon njeriun që mbështeste ndarjen e Kosovës 14:50, 31/05/2019 Presidenti i SHBA-së Donald Trump besohet se ka larguar këshilltarin e tij të sigurisë, John Bolton. Lajmi...

Dr. Islam Lauka: Berisha shkaktoi ‘tërmet’ kur kërkoi të bombardohej Beogradi, por sa jetë...

Dr. Islam Lauka: Berisha shkaktoi 'tërmet' kur kërkoi të bombardohej Beogradi, por sa jetë do të ishin kursyer në Kosovë! 13:56, 31/05/2019 Dr. Islam Lauka, ish-ambasadori i...

Mitrovica dhe emri i saj – Etimologji.

Mitrovica dhe emri i saj – Etimologji. Mitrovica është një ndër qytetet më të rëndësishme në Kosovë, por edhe në gjithë Gadishullin Ilirik e më gjerë. Ky...

Kush nuk e pranon Kosovën përjashtohet nga garat

Presidenti i UEFA: Kush nuk e pranon Kosovën përjashtohet nga garat 29/05/2019 - 21:46 Aleksander Ceferin ka lëshuar një mesazh të fortë për shtetet që nuk...

Mali i Zi ia bën një kompliment Kosovës- Autostrada projekt i një shteti të...

Mali i Zi ia bën një kompliment Kosovës- Autostrada projekt i një shteti të përgjegjshëm AKTUALEmaj 29, 2019 - 17:22 Detajet SHPËRNDAJE: Sot...

Kosova e Autostradave, Shqipëria e PPP-ve!

Enver Bytyci 1 orë ·  Kosova e Autostradave, Shqipëria e PPP-ve! Enver Bytyçi 700 milion euro për ndërtimin e Autostradës 'Arbër Xhaferi', e cila lidh Prishtinën me Shkupin. Tani...

C’po ndodh në veri të Kosovës? Avionët luftarakë mbi Preshevë pas aksionit në Veri

Avionët luftarakë mbi Preshevë pas aksionit në Veri   Avionët luftarakë serbë gjatë ditës së sotme qëndruan në gatishmëri pas tensioneve në veri. Tanjugu serb raporton se...

Lexo edhe...