Kronike

Pellentesque viverra sit amet nunc tristique fringilla. Sed ut vulputate tellus, non pulvinar leo. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Suspendisse vitae sagittis risus.

Gjendet një trup i pajetë. Dyshimet e para

Një person është gjetur i pajetë në bregdetin e Vlorës këtë të hënë. Sipas informacioneve parapake, burri është pikasur në ujë nga pushuesit dhe është...

Shqiptari më përdhunoi deri në…

Studentja italiane tregon tmerrin: Shqiptari më përdhunoi deri në… Qershor 17, 2019 “Si një film horror”. Kështu shkruajnë mediat italiane rreth historisë së një studenteje italiane,...

Dhjete të lënduar pas uljes së aeroplanit Prishti Zvicër

EKSKLUZIVE: 10 të lënduar pas uljes së aeroplanit Prishti Zvicër 12:58 am, 17 June Si pasojë e përfshirjes në turbulencë të një avioni Airbus 310 që...

Një histori tipike mafioze që tronditi Tiranën në 22 qershor të vitit 1999.

“E vërteta e ‘vrasjes mafioze me anti-tank’ dhe roli i Ramës” Pas vrasjes së kapos së organizatës ‘Djemtë e Rrugës së Kavajës’, Edi Rama, papritur u...

Dardanët me zëmër luani.”Për Kosovë jetën ka me dhanë…” Kosova drejt triumfit.

Përfaqësuesja e Kosovës e mposhti mbrëmë Bullgarinë 2-3, duke u pozicionuar në vendin e tretë në Grupin A të kualifikimeve në Euro 2020. ‘Dardanët’ aktualisht...

FOTO/ Tragjedi në Itali, humb jetën shqiptari

FOTO/ Tragjedi në Itali, humb jetën shqiptari 11:55, 06/06/2019 Tragjedi dhe kaos në autostradën A1 Milano-Napoli, në Parma. Një shqiptar humbi tragjikisht jetën të mërkurën, pasi...

“Si mafia manipulon zgjedhjet në Shqipëri”, shkrimi i plotë në BILD

“Si mafia manipulon zgjedhjet në Shqipëri”, shkrimi i plotë në BILD By voal.ch | June 5, 2019  Gazetari kryesor i politikës në të përditshmen “Bild”, Peter Tiede,...

Bomba e “Bild”, kush i detyroi Krimet e Rënda të gabonin?

Bomba e “Bild”, kush i detyroi Krimet e Rënda të gabonin? Dosja.al Në nxitim e sipër socialistët nxorrën Ulsi Manjën në një deklaratë për mediat, i...

Agjencia prestigioze Reuters jep alarmin për 8 qershorin.

REUTERS’ JEP ALARMIN PËR 8 QERSHORIN: PROTESTA E TIRANËS E RREZIKSHME 04Jun by Arli Agjencia prestigioze Reuters ka publikuar një artikull lidhur me protestën e fundit të opozitës por...

Kapet me automatik dhe 148 fishekë, pranga 56-vjeçarit nga Fieri

 Kapet me automatik dhe 148 fishekë, pranga 56-vjeçarit nga Fieri 4 Qershor, 2019 14:32NJOFTIMI I PLOTË: Fier Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje, falë bashkëpunimit...

Lexo edhe...