Sociale

Pellentesque viverra sit amet nunc tristique fringilla. Sed ut vulputate tellus, non pulvinar leo. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Suspendisse vitae sagittis risus.

Tre qarqet më të mëdha ku numëri i vdekjeve është më i lartë se...

dhe pse popullsia atje ka përjetuar që në vitet e hershme emigracionin dhe largimin e të rinjve, ky fenomen është bërë edhe më i dukshëm pas viteve 2000. Nga 120 familje...

Ata që OFENDOJNË të tjerët, faturën e ZEMËRIMIT e paguajnë vete…

Kur Nelson Mandela ishte student, një professor, me mbiemrin Peters, nuk e kishte fare qejf. Një ditë, Z. Peters po hante drekë në mensë,...

Ajo do të rrijë…ajo nuk do të largohet….

Ai është obsteter - gjinekolog dhe është një ndër më të mirët. Ushtron profesionin e tij ne maternitetin shtetëror të kryeqytetit tonë dhe krahas...

Si t’i perballojme kritikat e padrejta .

Shkurte sakte dhe pagabime, 3 keshilla nga Dale Carnegie se si te mbrohemi nga kritikat e padrejta: 1- Kritika e padrejte s’eshte shpeshhere gje tjeter...

Video-Skandal/ Paguan 1 mijë euro nën dorë doktorin për një shërbim në QSUT

Emisioni “Stop” ka denoncuar mbrëmjen e sotme se si shërbimi shëndetësor në Qendrën Spitalore Universitare (QSUT) blihet me para në dorë. Përmes kamerës së...

Ministrja e Ramës: Shkronjat te Teatri i hoqëm se kishin rrezikshmëri…

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, ka dhënë një sqarim qesharak mbi atë sepse u shkulën në mes të natës gërmat nga fasada e Teatrit...

AKTUALITETDenoncimi/ Panik në shkollë, ngacmime seksuale të fëmijëve

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një denoncim të ardhur në adresë të tij. Në denoncim tregohet për një...

Superskandali/ Agjencia Europiane e Mjedisit i jep detin Jon Greqisë

Në një kohë kur gjakrat midis Shqipërisë dhe Greqisë janë rindezur sërish pas vendosjes nga ana e Bashkisë së Finiqit të tableva në greqisht...

U lodha….!

U lodha! U lodha duke ecur rruges vetem por pa e jetuar e vetme jeten time.U lodha duke degjuar psheretimat e grave ne lagje...

Lexo edhe...