Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat mbi situatën pandemike përgjatë 24 orëve të fundit, ku janë rregjistruar shtatë raste të reja dhe një person ka humbur jetën.

Ndërsa 147 pacientë kanë arritur të mposhtin Covid-19 duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarëve në 103.711.

Njoftimi i plotë i IKSHKP 04 Qershor 2021:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:Nga 2.295 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.Sot janë shëruar 147 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 103.711. Në total numri i rasteve aktive është 11.511.

Comments are closed.