Një burrë ka vrarë bashkëshorten, djalin dhe ka plagosur djalin tjetër. Sipas informacioneve të deritanishme, 58-vjeçari , i cili vuante nga probleme mendore ka filluar të ndjekë gruan dhe e ka qëlluar me thikë, më pas ka plagosur për vdekje edhe djalin 20-vjeç. Më pas ai nuk ka ndalur, por ka sulmuar me thikë djalin e madh të familjes 21 vjeç, të cilin e goditi një herë dhe më pas u përpoq ta mbyste me një tel rreth qafës Në momentin që babai ka sulmuar djalin ai kë thirrur për ndihmë dhe është dëgjuar nga kushëriri që ka shtëpinë pranë, i cili ka njoftuar menjëheë policinë. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Qipro, ku Mediat greke bëjnë me dije se autori i dyshuar është kryefamiljari një burrë 58-vjeç, i cili është shpallur në kërkim.

Comments are closed.